Csatlakozz Te is!

A Debreceni Egyetem orvostanhallgatói minden egyetemi félévben megszervezik a műanyagkupakok gyűjtésének akcióját. Az ebből származó összeget a Leukémiás Gyermekek Alapítványa számára ajánlják fel. Ebben a tanévben iskolánk tanulói is bekapcsolódtak a kezdeményezésbe. A szelektíven gyűjtött kupakokkal nemcsak környezetünket óvhatjuk, hanem a beteg gyerekeken is segíthetünk.

November végéig 60 kg kupakot gyűjtöttünk.

Gyűjtsd a kupakokat! Helyezd el az aulában (a porta mellett) található dobozban!
Az akció folytatódik a tanév végéig.

2017. november 13-án hétfőn a 6.b osztály a Magyar nyelv napja alkalmából ellátogatott a Debreceni Művelődési  Központba. Osztályunk először közös versmondáson vett részt, ahol Arany János: A vigasztaló című versének részletét mondtuk el. Majd egy kiállítóteremben népi ruhákat, gyerekjátékokat, tarisznyákat, népi hímzéseket, díszeket néztünk meg.

Ezután leültünk egy asztalhoz, amin papírlevelek, tollak és versek hevertek. Fel kellett írni kedvenc versünk részletét, majd ki kellett ragasztanunk egy paravánon lévő fára. A következő teremben három asztal állt: az egyikből megadott szavakból kellett verset írni, a másodikon iniciálékat lehetett díszíteni, a harmadik asztalnál nyelvi fejtörőket és rejtvényeket kellett megoldanunk. Végül az Alföldi Nyomda Gutenberg-présével megnézhettük a nyomtatást.

Nagyon jól éreztük magunkat!

Kovács Luca 6.b osztályos tanuló

Az Állatok Világnapja alkalmából október elején rendeztük meg a hagyományos „Kisállat bemutatót”.

Az épített környezetben élő denevérek védelmének fontosságára hívta fel a figyelmet a Denevér Nap. A programon a 2.b osztály tanulói is részt vettek.

Hagyományainkhoz híven idén is megrendezésre került a Magyar Népmese Napja Benedek Elek születésnapjára emlékezve.

Minden évben szeptember második vasárnapja, a Magyar Dal Napja. Presser Gábornak köszönhetően 2008-ban rendezték meg első alkalommal, s azóta ezen a napon minden évben sok-sok magyar dal csendül fel a különböző zenei programok során.