Minden évben szeptember második vasárnapja, a Magyar Dal Napja. Presser Gábornak köszönhetően 2008-ban rendezték meg első alkalommal, s azóta ezen a napon minden évben sok-sok magyar dal csendül fel a különböző zenei programok során.

Szeptember 8-án minden felsős osztály nagy izgalommal készült erre a napra. Az osztályok egy-egy magyar zeneszámot választottak ki, melyeket a szünetekben a diákok meghallgathattak a nagyudvaron.

Az idén különleges szempontot is kaptak a válogatáshoz. Iskolánk ebben a tanévben 30 éves, így a 80-as évek slágereiből kellett válogatni. Bár a mai diákok számára ez a korszak ismeretlen, mégis sikerült találni néhány népszerű régi dalt.

Már korán reggel megszólaltak az első slágerek. Igaz, a felcsendülő dalok közül néhány a korábbi évekből származott, de a dallamok többsége felidézte a Böszörményi Úti Általános Iskola indulásának éveit.