Az épített környezetben élő denevérek védelmének fontosságára hívta fel a figyelmet a Denevér Nap. A programon a 2.b osztály tanulói is részt vettek.

A gyerekek beszámolója

Október 4-én, szerdán egy izgalmas élményben volt részünk az Agrár Egyetemen, a Denevér Napon.

Már az ajtóban „Batman” fogadott bennünket, közös kép is készült vele. Megismerhettük interaktív előadáson keresztül a denevérek hasznosságát, élőhelyét, táplálkozását, tájékozódási képességét. Kipróbálhattunk nagyon sok denevérrel kapcsolatos játékot. Az amőba tetszett nekünk a legjobban. Sok ismeretet szereztünk, kézműves foglalkozáson is részt vettünk, ahol háromféle denevért is elkészíthettünk. Néhányan arcfestést is kértek. Ajándékba ismeretterjesztő füzetet kaptunk, és az iskolának elhoztunk két denevérodút is.

Reméljük, ezek kihelyezésével mi is hozzájárulhatunk e faj védelméhez.

A 2.b osztály tanulói